| Anonymus3000 a întrebat:

Am auzit ca din 2012 vacanta de vara se va micsora si va creste cea de iarna? e adevarat? Ce parere aveti de asta. funda

8 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Este mai bine ca creste vacanta de iarna cu o saptamana.Dar cea mai rea faza este ca vacanta dintre semestre (aia de 1 saptamana) o elimina "domnul" ministru. Dupa un semestru de invatat continuu ne mai ia si vacanta.O sa fim niste roboti.Invatam mecanic nu cu logica.Invatamantul din Romania este cel mai prost invatamant din Europa.Asa ca nu te mira de prostia asta!

| RaR a răspuns:

Nu se micsoreaza cea de vara ci v-a creste va fi de 16 saptamani si va disparea cea intre semestre si cea de iarna va fi de 3 saptamani

| Iiiiioana a răspuns:

Facem revolutie! pornim al 3-lea razboi mondial! facem greva! laughing
nu au cum! eu nu ii cred sa zica ce-or vrea! nime' nu o sa se duca la vara la scoala lorlaughing
ori cum parintii, elevii si profesorii nu sunt de acord laughing deci sa faca scoala pentru cine merge==> nimeee! rolling on the floor pereti, bancile, poatelaughing
tongue popz si sper sa nu ai dreptatelaughing

| Elly_8212 a răspuns:

- se mareste vacanta de iana cu o saptamana

- se mareste vacanta de paste cu 1 saptamana

- nu o sa mai avem vacanta intre semestre

- anul scolar va incepe pe 10 septembrie si se va termina pe 22 iunie

sadsadsadsad e foarte naspaaaa

| FallingRain a răspuns:

Mai, asta nu se va intampla, pentru ca cetetenii nu sunt de acord, si doar nu face omul ala ce vrea el, ca mai exista si parerea noastra, care nu este de ignorat. Eu va propun un lucru. Daca se intampla asta, nu mai merge nimeni la scoala, ne strangem in fata Parlamentului si nu plecam de acolo pana nu semneaza o hartie pe care scrie clar ca vacanta de vara este a noastra si nu pot sa ne-o ia asa ca li s-a nazarit lor. Practic, ei nu pot face mai nimic care sa nu ne convina. Ca luam atitudine.

| XLilSmileX a răspuns:

E cea mai mare porcarieee!
Cum sa se micsoreze vacanta de vara?!
Vara e un anotimp extraordinar de care copii trebuie sa se bucure!
Daca acum in iunie ne obliga la scoala sa venim in camasa cu maneca lunga si ei vor sa venim vara la scl?!
Du-i frate in colo. K fac rascoala acum!
Vacanta de vara e pentru a sta la soare (sanatate) si pentru a innota ( miscare) nu sa stai in banca, si sa copiezi ce scrie profu pe tabla.
Si daca se lungeste vacanta de iarna ce? O sa fie prea frig ca sa iesi undeva...

E o prostie chestia asta!

sad
(Nu am incercat sa iti reprosez tie ceva. Chiar deloc happy )

| Lavinia_6538 a răspuns:

Hm...da' am auzit si eu...nu stiu ce sa zic,intr-un fel e bine ca stam acasa iarna cand e friggggg, dar vara e cel mai tare anotimp, e caaaaald si ar trebui sa ne bucuram de eabig grin
50 % e ok, 50 % nu laughing

| BiddySustineCampaniaTPUrevive a răspuns:

De anul viitor nu vom mai beneficia de vacanta intersemestriala, dar vom avea 2 saptamani. de vacanta de iarna si 2 saptamani. de vacanta de primavara(de Paste) in loc de una.