| anonim_4396 a întrebat:

La Universitatea din Bucuresti, sectia drept sunt si cursuri la zi sau doar la fara frecventa?

12 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Unde ai pomenit tu universitate cu cursuri numai la fara frecventa? Ce universitate e aia daca niciun student nu-i obligat sa vina?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu cred ca exista o facultate cu cursuri doar la fara frecventa

| Anaaaa13 a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Deci,dacs esti pe langa subiect nu comenta.La Universitatea din Bucuresti sectia drept scrie urmatorul lucru: concurs la admitere la buget-invatamant cu frecventa si admitere la ID.Deci,exista.Dar vad ca iti face placere sa comentezi in necunostinta de cauza,

| Anaaaa13 a răspuns (pentru suntserios):

Daca scrie invatamant cu frecventa-buget inseamna cursuri la zi?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Anaaaa13):

Nu eu sunt pe langa, ci tu. Am scris exact acelasi lucru pe care l-a scris suntserios. Vrei la drept si habar n-ai sa iti intelegi propria limba. Tu ai scris "cursuri la zi sau DOAR la fara frecventa". Din ceea ce scrii tu acolo, eu deduc ca tu consideri ca unele universitati au cursuri DOAR la fara frecventa. Dar cam grea limba romana pentru tine. Oricum, daca vrei sa te duci la fara frecventa dai admitere la fara frecventa si vei plati taxa, indiferent daca ai mai mare decat cei care au luat la buget sau nu. Invatamantul fara frecventa se plateste.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Anaaaa13):

Tu esti pe langa. Daca are si sectie de fara frecventa, nu inseamna ca o are doar pe aia

| Anaaaa13 a răspuns (pentru suntserios):

Doar pe aia o are, sectia drept.Dar are si alte specializari la alte specializari.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Anaaaa13):

Are doar sectia drept, dar nu DOAR FARA FRECVENTA. Esti cam grea de cap.

| Anaaaa13 a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Gru de cap esti tu si probabil familia ta care ti-a dat educatie aleasa.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Anaaaa13):

Ok, fie. Nu mai are rost sa mai zic ceva.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Anaaaa13):

Hai ca nu prea intelegi cum merg lucrurile, scrie destul de clar pe site la ei
http://www.drept.unibuc.ro/Licenta-ZI-s26-ro.htm

au si orarul la orele cu frecventa si la cele fara frecventa.

Nu e nevoie sa te iei de lume ca tu nu intelegi realitatea

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Anaaaa13):

Hai sa te lamuresc eu: Admiterea la drept in cadrul UB se face prin examen de admitere, dupa acel examen, candidatii sunt repartizati in ordinea notelor si in limita locurilor disponibile la:
1. buget - invatamant cu frecventa.
2. taxa - invatamant cu frecventa.
3. taxa - invatamant cu frecventa redusa (fara frecventa)