| Dalmore a întrebat:

Limba latină la bac. Ce părere aveți?

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Excelent, e utilă la locul de muncă, e o mare cerere pe piață pentru așa ceva. Fundă!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt de parere ca ar fi o mare greseala, latina este o limba moarta, dupa mine nici nu ar trebui sa fie invatata in preuniversitar.

| Sn4k3 a răspuns:

Ar fi normal, doar e folosita si ceruta peste tot.

| RAY a răspuns:

De ce nu, te poti muta la vatican apoi

| Jus7t a răspuns:

Nu consider că e folositoare.
Oricum sistemul de învățământ trebuie schimbat, mă întreb când o să facă asta.

| Maripapaia a răspuns:

Mie mi-ar conveni, deoarece este o materie la care ma descurc foarte bine și ar fi în avantajul meu.

| Lestrange04 a răspuns:

E chiar super frumos sa dai bacul la latina, adica sigur iti trebuie la ceva in viata, te intreaba lumea in latina pe strada ce faci, doamne ce nasol daca nu o inveti

| Andreeush a răspuns:

Nu sunt de acord cu asta, nu se vorbește latina deci e inutilă.