| blackbird000 a întrebat:

Ma pasioneaza si imi doresc foarte mult sa invat limba greaca.As dori ca cine stie limba greaca sau cine invata sa imi recomande cursuri si carti de pe care au invatat sau despre care stiu ca sunt prestigioase.Multumesc!

3 răspunsuri:
| Melinda1219 a răspuns:

Buna! Poti intra pe www.livemocha.com.Este un site foarte bun!
Succes~!

| MihaelaDart a răspuns:

Contacteaza un profesor de la comunitatea greaca si vei invata limba ff usor. Greaca este grea, ca sa o inveti singuri iti trebuiesc si cd-uri ca sa o auzi pronuntia!

Am invatat limba greaca singura direct din Grecia si apoi am facut meditatii cu profesor.

Invantand greaca singur/a dureaza circa 4-5 ani, cu profesor numai 6-9 luni.

| bianca0809 a răspuns:

E adevarat ca nicio carte nu poate inlocui un profesor, dar pentru inceput poti sa folosesti Limba neogreaca. Curs practic a lui Valeriu Mardare (editia mai noua include si CD) si de asemenea daca stii engleza, site-ul asta e foarte folositor.

http://www.xanthi.ilsp.gr/filog/default.htm
are si audio si video
Sper sa te ajute
Κaλή επιτυχίa!