| Florrinaa a întrebat:

Merge cineva la concursul national,, Ionel Teodoreanu" ( Iasi)?
Sau daca ati mai participat...imi puteti spune in ce consta proba orala?

Răspuns Câştigător
| bxyismylife a răspuns:

Proba orala consta in 2 cerinte despre un text extras aleatoriu. Acum depinde de domeniul pe care ti-l alegi. Si eu merg anul asta :X Ce cls esti?

38 răspunsuri:
| Lazar_Yullyka_1994 a răspuns:

Si eu merg pentru prima data sunt din alba iulia si sunt in lasa a VI-a. Mi-as dori sa aflu mai multe detalii despre proba orala a concursului.Multumesc!

| Florrinaa explică (pentru Little12):

Vad ca toti avem temeri! Ne vom descurca. Voi ce repetati? (cls. a 8a)

| bxyismylife a răspuns (pentru Florrinaa):

Noi plecam maine si ne intoarcem sambata( s-a decalat programul). Am auzit ca vom vizita mult( muzeul Ion Creanga, de istorie, catedrala. si sper ca si mallul ^_^). Nici nu cred ca mai avem timp sa repetam. La literatura sunt pregatita dar am cam neglijat gramatica straight face

| unconnected a răspuns (pentru CookieDeea):

Eu sunt a 7a Si si eu sunt destul de speriata de proba orala, nici nu stiu ce ne da:-ssApropo la ce categorie mergi? Eu merg la arte plasticehappy

| CookieDeea a răspuns (pentru unconnected):

Eu am ales cinematografia..de unde esti?batting eyelashes

| unconnected a răspuns (pentru CookieDeea):

Pai eu am fost la arte plastice.Mi s-a parut mai usor, mai ales ca aveam si la proba scrisa un tablou si na.Cum a fost? Ce punctaj ai obtinut si ai luat ceva, vreun premiu?

| Gheju_Iulia_1994 a răspuns:

Buna fetelor! Si eu merg la concurs, sunt din Timis, clasa a VI-a. Aleg artele plastice. Vrea cineva sa imi dea id-ul de mess sa mai discutam? happy

| iulioara a răspuns:

Hei, cred ca este destul de tarziu ca raspund acum. Si eu particip anul acesta. Mai este cineva pe aici care ma poate sfatui si pe mine? happy