| Losnams a întrebat:

Merita sa intri in depresie pentru media la purtare scăzută în clasa a 9a chiar dacă nu vrei sa dai la academie? Cazul meu

8 răspunsuri:
| Mete0ra a răspuns:

Am 8 la purtare eu si anul trecut am avut 7 dmm

| Mandeliu a răspuns:

Salut!

Din ce stiu eu, media la purtare iti este ceruta doar pentru academie si alte structuri de educatie cu directia de a activa in MAI (pompier, militar etc). Deci nu, stai linistit daca nu dai la academie.

Succes!

| Public22 a răspuns:

Da, merita. Ce întrebare e asta?

| Catrice a răspuns:

Mama ce ma amuza pustii din ziua de azi.
Va purtați gen 'baa sa intru în depresie sau nu ca sunt nehotarat dacă mai e la moda sau nu' rolling on the floor

| WonderGirl7 a răspuns:

Numai vb de depresie ca tu habar nu ai ce e aia.
Depresia e o boala care se tratează extrem de greu si doar tu ca persoana poți trece peste. Nu vb ce nu știi.
Ce zici tu pentru fii o supărare sau frustrare, dar nicidecum depresie?
Si ce zici tu, nu nu merita pentru atâta. Nu te mai stresa ca nu pățești absolut nimic. Chill!

| Simpatic a răspuns:

Nu, nu merita. Pentru nimic si nimeni nu merita sa faci depresie, dar depresia ca afectiune nu este ceva ce ne impunem noi sa facem, ce ai tu este poate os tare depresiva, nu ai vrea sa ai depresie crede-ma, este o afectiune nasoala care netratata duce la ce duce!
Tu doar te simti probabil rau, in schimb o sa iti treca cu timpul.
Am avut intr-un semestru nota 6 la purtare pentru ca participasem alaturi de mai multi colegi la o bataie generala la liceu, m-a afectat asta cu ceva acum dupa ani si ani? Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În niciun caz, și eu am avut media 9 in a 12-a și pot trai cu asta, nu m-am afectat cu absolut nimic.

| Ineys a răspuns:

Asta e o intrebare stupida.
Nu alegi tu daca intri in depresie sau nu. Asa s-ar trata foarte usor. De ce sa mai mergi la medic daca esti depresiv? Pur si simplu de maine alegi ca nu mai vrei sa ai depresie si gata.