| TheStrategist a întrebat:

Oamenii geniali sunt conștienți de genialitatea lor?

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

De obicei nu. Ba chiar se simt neștiutori pentru ca, cu cât afla mai multe, au tendința sa creadă ca știu atat de putine lucruri.

8 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Unii da, unii nu, depinde și ce face acel geniu.

| CIaudiu a răspuns:

Da. Eu unul sunt.

| johnnny123 a răspuns:

Sau poate că genialitatea lor li se pare normalitate și sunt conștienți mai acut de cât de limitați sunt cei din jur.

| mihneapopescu a răspuns:

Nu

| gabicoo a răspuns (pentru CIaudiu):

Alex Dorinel era singurul geniu de pe aici! Ai grijă că dacă află asta sare la tine și ai dat de dracu!
laughing

| Lukasssz a răspuns:

Unii da, altii nu.

| Dariaa90 a răspuns:

Oamenii geniali nu cred își adresează asemenea întrebări, intelectul și capacitățile lor vin într-un mod natural, atâta timp cât se simt bine cu ei, nici nu e cazul sa fie conștienți de asta.

| Brizbriz a răspuns:

Wow, dai funda cuiva care spune "nu", indiferent ca de mare e aberatia
raspunsul este DA, EVIDENT
pur si simplu nu au cum sa nu isi dea seama cand vad pe oamenii din jurul lor ca nu ii duce mintea
intrebarea e de fapt cat de modesti aleg sa fie dupa aia, de la Einstein care era foarte modest, pana la Sheldon din tbbt care iti baga in fata ce mare geniu in fizica era el, chiar daca era total retardat dpdv social