| Maomau a întrebat:

Oare a trebuit sa moara Sergiu Nicolaescu, ca sa aflam ca istoria tarii noastre e plina de minciuni, pentru ca ieri am aflat de la specialisti care contestau valoarea filmelor istorice ale acestui regizor, ca Mircea cel Batran de fapt a fost sustinut de Ungaria ca sa domneasca peste Tara Romaneasca, si ca a domnit in numele ei, si ca ungurii l-au sustinut pe Mircea in cca 7 batalii impotriva turcilor, incercand sa-l mentina cu forta pe scaunul domnesc?
Oare din ce cauza suntem mintiti in probleme de istorie?
E folositoare minciuna cand stim ca ea are picioare scurte?

5 răspunsuri:
| AlexAlexandru1983 a răspuns:

Nu.Traim intr-o tara plina de minciuni.

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Oricum când moare o stea toți își amintesc de valoare sa.
Tot anul nu am văzut un film de S. Nicolaescu pe protv de ex. acum că a murit a dat într-o zi 2-3 filme.
Și în legătură cu Mircea cel Bătrân l-au mai amintit și pe el să mai facă 5 min de reportaj să aibă și reporterii de-o pâine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. A murit ca sa afli TU ca istoria tarii noastre e plina de minciuni, noi stiam.

| Maomau explică (pentru anonim_4396):

Ma ce noroc am avut eu ca a murit asta si eu, uite asa, intr-un sfarsit, am aflat adevarul! Ca poate altfel imbatraneam fara sa-l aflu niciodata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

TheBirdOfTheHermes a fost pe placerea tuturor ....si cred ca are foarte mare dreptate. A murit un om si cu asta basta!