| Monyyyyy a întrebat:

Receptorii...din ureche... a mamiferelor transmit informații cu rol in menținerea echilibrului Corpului. Care sunt răspunsurile? Și dacă am scris 2 fructe la angiosperme :pomii fructiferi și ceapa și o caracteristica ca are un cotiledon și altul mai multe e bine? Adica mna dicotiledoane și monocotiledoane

Răspuns Câştigător
| Jouliete a răspuns:

Receptorii vestibulari din urechea interna a mamiferelor transmit informații cu rol in menținerea echilibrului Corpului.
E corect ca ai spus pomii fructiferi si ceapa, iarasi caracteristica e bine.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iei bacu

| Monyyyyy explică (pentru anonim_4396):

Materia de a 10 a nu am învățat-o am pus doar asa