| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU, ieri verișoara mea a dat la biologie vegetala și animala, cei care va pricepeți ce ziceți de răspunsurile ei, și da am văzut baremul dar tot nu știu dacă is ok răspunsurile, deci la subiectul 1, exemple de fructe carnoase (angiosperme) nume plantei plantei, a răspuns pepenele, și kiwi-ul, și a scris di dicotiledonate, iar la alea cu fals și adevărat erau doua false, una adevărată, alea false trebuia corectate, una nu a știut și una era ceva de genul ribozomii sunt organite specifice celulei animale, ea a corectat ribozomi sunt specifici celulei eucariote, nu știu cum o sa o puncteze evaluatorul și are ceva emoții, funda

Răspuns Câştigător
| emilianomaro a răspuns:

Ribozomi sunt organite comune atat celulei animale cat si celei vegetale, eucariote si procariote.

1 răspuns:
| Swagmotherfuckers a răspuns:

Doar aici are ceva emoții în rest a știut