| Aaaaaaaaandrei a întrebat:

Salariul profesorilor difera in functie de unitatea de invatamant? Spre exemlu, un profesor de liceu va castiga mai mult decat unul de gimnaziu?

9 răspunsuri:
| Anapanda a răspuns:

Un profesor debutant din învăţământul preuniversitar va câştiga lunar între 2.080 – 2.590 lei, iar un profesor de liceu, gradul I cu peste 40 de ani vechime va încasa între 4.953 lei şi 6.167 lei pe lună.

| Itanul a răspuns (pentru Anapanda):

Mai mult decat intr-o Banca, unde se spune ca sunt salarii mari?!
Am o ruda care, dupa spusele tale, ar lua 6167 lei. Pfui!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Itanul):

Ăla e brut, prietene. laughing Scade 45%.

| Itanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Degeaba razi "prietenas". Stiu mai bine ca tine ce inseamna. Vezi ca pensia se calculeaza la brut, nu la net. Inghite-ti prostia si pleaca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Itanul):

Pensia la brut se calculează sub 2.000 lei(adică nu-i impozitată), dar aici nu era vorba de pensii, deci ce știi?laughing)

| Itanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu ca ma intereseaza sa-mi asigur si viitorul, nu numai berea de azi, ca ajung ca tine. Si faci confuzie cu cei "sub 2000lei". E vorba de altceva.

| Itanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Citeste legea si apoi da nefolositor, eronat, etc. Daca ar fi "tampit", l-ai merita cu prisosinta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce m-ai blocat?laughing
Vrei să spui că 6.100 câștigă net un profesor?

| Itanul a răspuns:

Te-am blocat pentru ca bati campii si nu am chef de prostiile tale. Am spus eu ca 6100 este net? Meriti sa te si raportez. Dispari de aici! Cauta-ti alt fraier daca esti beat sau drogat.