| FloryDo a întrebat:

Cat este salariul unui profesor incepator titular de gimnaziu?

11 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

@suntserios: Nu, nu esti serios. Minimul pe economie nu e 800 RON...

| TheBlackAng3l a răspuns (pentru KodrutZ):

Traiesti in alta tara? in Romania minimul pe economie este de 840 sau 870 de ron...adica iei 650 de ron, pana in 700 ron bani in mana

| KodrutZ a răspuns:

@alinflorin7: Pai cui ii pasa cit e salariul minim BRUT? Degeaba ai 23423 RON brut, daca iei vreo 500 net. Tristul adevar e ca salariile profesorilor sint o adevarata bataie de joc. sad

suntserios
| suntserios a răspuns:

Minimul pe economnie 800 ron

| TheBlackAng3l a răspuns:

Iar salariul minim pe economie pe care il iei este de 870 de lei...adica 600 si ceva in mana.iar daca esti la tara mai ai un spor de 100 de lei..crede-ma ca stiuwinking

| dracu14 a răspuns (pentru TheBlackAng3l):

Nu se mai da nici un spor doar ti se deconteaza naveta(doar unele scoli deconteaza naveta)

| TheBlackAng3l a răspuns (pentru dracu14):

Naveta da, unele scoli deconteaza naveta...iar la tara, mergi si intereseaza-te mai bine pentru ca se da un spor de 100 lei la salariuwinking dupa ce te interesezi ma anunti si dai o berewinking

| dracu14 a răspuns (pentru TheBlackAng3l):

Acel spor s-a taiat odata cu salariulwinking

| TheBlackAng3l a răspuns (pentru dracu14):

Poate tie laughing) oricum bafta in viata si spor la toata..pardon: tu nu mai ai spor, s-a taiat laughing

| portarescu a răspuns:

Daca te vei duce la tara unde profesorii de acum au esit la pensie sau cum se mai spune, statul o sa-ti dea o suma frumusica. De exemplu la noi a vrut sa vie o noua profesoara de biologie si chimie si dadea 40.000 lei numai ca sa stai si sa predaie dar ea nu a vrut.

| TheBlackAng3l a răspuns (pentru portarescu):

Ce vrajeala ieftina...singura diferenta de salariu la tara este de 100 lei pentru ca este mediu urban