| anonim_4396 a întrebat:

Am o nelamurire: salariul profesorilor depinde de nivelul la care predau(prescolar/primar/gimnaziu/liceu) sau sunt platiti in functie de numarul de ore predate? Imi puteti explica va rog? Multumesc. O zi buna!

4 răspunsuri:
| M.G.R a răspuns:

Din cate stiu eu, in functie de numarul de ore si vechime

| flavius619 a răspuns:

Depinde de nivel si de la gimnaziu in sus depinde de ce materie predau sau cite materiii predau

| smekermarius a răspuns:

Prodesori sunt platiti in functie de Gradul pe care il au si nr de ore pe care il au intr-o anumita Scoala

| TrixLove a răspuns (pentru smekermarius):

Da...depinde de gradul pe care il au. ai mei sunt parinti si ei primesc bani si in functie de scoala. Adica un invatator de clasele 1-4 primeste un salar diferit de cel al unui profesor specializat de liceu care preda mult mai multe ore decat un invatator. pentru ca invatatoarea\ul respectiv are o singura clasa, iar un profesor are in jur de 10. Depinde de cat de multe clase sunt in liceul respectiv si cati elevi, etc. >big grin