| XxP6N1H3RxX a întrebat:

Am de invatat foarte mult la romana, imi puteti spune metodele voastre de invatat pentru a retine mai usor?

Răspuns Câştigător
| simina96 a răspuns:

Pai. In primul rand trebuie sa ai motivatie, sa vrei sa inveti happy.Eu cand am foarte mult de invatat ascult o melodie relaxanta bine nu la maxim ca sa nu ma pot concentra, subliniez cu o culoare cuvintele mai importante, scriu pe o foaie ideile principale si tot repet cu voce tare acele idei pana imi intra in cap.Si mai important, cand invat stau intotdeauna la birou ca si cum as fi la scoala, daca stai in pat intins/a o sa retii mai greu.

2 răspunsuri:
| Chøço a răspuns:

Incearca sa gasesti un mod amuzant de a invata. Poti sa fredonezi lectia, dupa ce ai citit-o.

| XxP6N1H3RxX explică:

Multumesc pentru raspunsuri, dar nu prea am ce fredona si nici nu pot scrie ideile principale pe o hartie