| anonim_4396 a întrebat:

Am studiat anii de liceu pe profil uman, iar acum am ales profil economic la facultate. Credeți ca m-as descurca, nu le am deloc cu matematica?! Persoane in cauza care au trecut sau trec prin așa ceva pe aici?

Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, te poți descurca. Sunt mulți care au terminat la uman și acum sunt la ASE, Poli, Medicină șamd.
Depinde de tine și de ambiția ta. Iar matematica poți încerca să o recuperezi, acum poate nu ți se va mai părea atât de grea. Nu trebuie să știi matematică de 10, dacă ajungi să știi de 5-6 e bine. Știu persoane care au luat matematica de la zero cu o lună înainte de bac și l-au luat.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Adică tu ești ACUM la economic și dacă noi zicem că nu te-ai descurca, te-ai muta la altă specializare? Așa-i că glumești?

| Dishka a răspuns (pentru sierra1):

Ce întreb eu, ce răspunzi tu

| Antopuff a răspuns:

La examenele de la facultate ti se cere fix ce preda la curs nu ce ai studiat in liceu.

| sierra1 a răspuns (pentru Dishka):

" Makgcyj a întrebat: Credeți ca m as descurca..."

de ce-ai intebat?

| sierra1 a răspuns (pentru Antopuff):

Chiar așa să fie?

| Antopuff a răspuns (pentru sierra1):

Da, asa este. Poate sa faca referire la ceva ce ar fi trebuit sa faci in liceu dar nu o sa iti ceara la examen ceva ce el nu a predat. Bine, daca e absurd sau vrea sa pice studenti atunci da.

| farazaharsweet a răspuns:

Se face si matematica la profilul economic la facultate.

| farazaharsweet a răspuns:

Precum si statistica. Dar nu sunt chestii foarte grele.