| OneLove01 a întrebat:

Heiii happy Trec pe clasa a XII, sunt la profil economic. Asi vrea sa ma transfer la filologie, pentru ca mi-am dat seama ca nu am inclinatii catre acest domeniu, si vreau sa urmez o facultate pe profil uman. Credeti ca e o alegere inteleapta? La ce materii ar trebui sa dau diferente?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu te impiedica absolut nimic sa urmezi orice facultate vrei, indiferent de profilul liceului absolvit, important este sa ai diploma de bacalaureat. Cred ca nu ar trebui sa te transferi acum, parerea mea este ca n-ar avea nici un rost. Numai bine!

| Maxiela a răspuns:

Stiu sigur pentru ca si eu m-am transferat in ultimul an la filologie si diferentele care le-am dat au fost:literatura univ. 11, latina 9-11, muzica 11, desen 11, si optional latina 11 (mit si legende), acum depinde daca ai facut unele materii si in clasa 11 atunci ai doar lit. univ., latina si optional latina.
ah, pe semestru dai teza la romana, latina (obligatoriu), istorie/geografie (alegere) si la engleza daca e intensiv sau franceza.