| Bogdan8990 a întrebat:

Ce poate pica la subiectul 2 la simularea de bac la romana in clasa a 11-a?

2 răspunsuri:
| Jouliete a răspuns:

Iti poate pica spre exemplu 2 trasaturi ale ideologiei pasoptiste din textul pe care til dau ei si acela e de obicei o poezie, sau iti poate cere trasaturile romantismului, e posibil sa trebuiasca sa stii si sa demonstrezi daca e text liric sau epic si sa stii realismul.Asta iti poate pica, eu am tot facut la subiecte la clasa si cam asta se da la subiectu 2. Bafta noua pentru luni.

| AlyDulcika a răspuns:

Genul dramatic