| AndrE124 a întrebat:

Salut.
Cum mi-ati recomanda sa invat limba spaniola, aveti cateva recomandari? Eu vreau sa invat spaniola din America de Sud sunt mari diferente fata de cea din Spania?
Mersi

1 răspuns:
| MihaiV01 a răspuns:

Da sunt unele diferente de accent
Cun e Română din România si Cea din Moldova
Sau Engleza din UK si cea din USA doar accentul difera de ele
Dar stiu o aplicație care m-a ajutat si pe mine in cazuri de genul
Duolingo se numește o recomand poti învața ce limba vrei, dar îți mai recomand si filmele si cărțile in spaniola happy
Succes!