| dbem a întrebat:

Salut, cum se numeste tipul de trauma psihica care apare de obicei in copilarie, si modifica fizic si chimic creieru si impiedica dezvoltarea fizica si intelectuala.

3 răspunsuri:
| GGAAA a răspuns:

Boala copilului pe viata laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se numeste "Manele si Televizor" si are urmari tragice pentru individ.

| valentingb a răspuns:

Te referi la cazul cand o persoana ramane "cu sechele", se numeste sindrom de stres post traumatic si desi pastilele ajuta (xanax, valium), cel mai indicat este un psiho-terapeut. Fiind copil, consilerul scolar este cel mai potrivit pentru asta.