| anonim_4396 a întrebat:

Imi poate spune cineva în ce consta proba orala de la examenul de limba engleza din clasa 8? Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| ACTH a răspuns:

Daca te referi, la cel care iti trebuie pentru mate-info intensiv engleza, sau pentru filologie, dar pe o filiera intensiv engleza, atunci vei extrage un biletel, cu o fraza, pe care trebuie sa o argumentezi, dezvoltandu-ti ideile.

4 răspunsuri:
| WhatABeautifulDay a răspuns:

La clasa a 8-a nu exista proba orala, din ce stiu eu.

| BunaZiuaMerio a răspuns:

Daca e proba orala ma gandesc ca trebuie sa faci un dialog in engleza cu profesorul sau profesoara cu care faci engleza.

| Andreeush a răspuns:

In clasa 8 nu see dă probă orală la engleză.
Doar scris la româna și matematică.

| 0No0Name0 a răspuns (pentru ACTH):

Mersi