| karma123 a întrebat:

Salut! Inăuntrul unui testicul simt o durere, niste înțepături, de la ce ar putea fi? Cancer de testicul? Doamne fereste

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Mergi la medic.

| chuckmanson a răspuns:

Pentru cancer testicular ar trebui să fii atent la următoarele simptome:
-durere, amorțeală în testicul;
-umflături pe unul sau ambele testicule;
-testiculele se simt mai grele;
-adunare de fluid în scrot;
-durere de abdomen, spate, piept;
-sensibilitate sau creștere a sânilor.
Durerea la testicule poate avea multe cauze: https://www.mayoclinic.org/......m-20050942
Dar nu e o idee bună să îți pui diagnostic pe internet. Du-te la doctor!

| karma123 explică (pentru chuckmanson):

Mulțumesc,m-am palpat, și am observat că nu simt sa fie ceva pe testicul dar am 1 vena umflata și de acolo provine durerea

| Ionut123987 a răspuns:

Efectiv nu înțeleg de ce încă mai ai internet. În locul lui maica-ta dacă aflam ce prostii întrebi îți tăiam netu și telefonul în 2

| lamasanustefan a răspuns:

Imi pare rau sa iti spun, dar DA, s-ar putea sa fie un cancer.
Iti recomand sa mergi la doctorul de familie

| lamasanustefan a răspuns (pentru Invictusman):

Ce e asa amuzant, prostule?

| Invictusman a răspuns (pentru lamasanustefan):

rolling on the floor
Ai dat o duma bună mister urolog.