| edani99 a întrebat:

La facultate as vrea sa merg pe profilul de Comunicare si Relatii Publice. Este un profil care poate asigura o cariera/un job decent? Si in mare parte, care sunt joburile cel mai des intalnite in urma absolvirii acestei facultati?

1 răspuns:
| BotezanDaniel a răspuns:

Buna! purtator de cuvant; consilier de imagine; consultanti in PR comercial, institutional, politic, cultural, sportiv, international; mediator; strateg de campanii promotionale in domeniul PR-ului; ofiteri de presa; specialisti si consultanti de marketing strategic si operational; specialisti in PR si/sau Advertising (account manager, account planer, copywritter, media planner, social media); brand manageri si directori de produs; consultanti de marketing si comunicare electorala; specialisti si consultanti in resurse umane; traineri; manageri de proiect; experti in gestionarea proiectelor cu finantare europeana; şi cum spuneam, reporteri, redactori de televiziune, radio, presa scrisa, editori de stiri sau web designer.Raspuns castigator?