| anonim_4396 a întrebat:

M-am inscris la master la facultatea de matematica si informatica in Bucuresti si deja am platit 2500 lei, jumatate din taxa pe intregul an de 5000. DIn pacate as vrea sa ma retrag de la acest master, aveti idee daca mai este vreo posibilitate de a recupera macar o parte din banii dati in prima transa? Deja a trecut o luna si o saptamana de cand a inceput masterul. A mai fost cineva in situatia asta?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu se poate, căci prin contabilitate acei bani au fost trecuți în alt cont unde ei au fost deja alocați unor cheltuieli în comun cu alte fonduri și nu mai pot fi recuperați. Ar însemna ca facultatea să scoată de undeva acei bani să ți-i dea ție înapoi, și nu are de unde, cum să justifice de ce ți-a făcut ție acea favoare să îți dea ție niște bani cheltuiți deja, înapoi. Nu are cadrul legal pentru așa ceva.

1 răspuns:
| cosmin1324 a răspuns:

Nu