| anonim_4396 a întrebat:

Poate sa-mi traduca cineva fraza "Rise free from care before the dawn and seek adventure"? Va multumesc anticipat, ofer funda
P.S: Am incercat sa traduc cu google translate, dar mi-a dat cu totul si cu totul altceva

Răspuns Câştigător
| Jouliete a răspuns:

Fraza inseamna: Trezeste-te improspatat inaintea rasaritului si cauta aventuri.

4 răspunsuri:
| IoanWild a răspuns:

Elibereaza-te de grija apusului si cauta avenura!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Jouliete):

Dawn e apus

| Uvox a răspuns (pentru IoanWild):

Eliberează-te de griji înainte de apus si cauta aventura.

| Jouliete a răspuns (pentru anonim_4396):

De fapt "dawn" are intelesul ca fiind prima aparitie a luminii pe cer inainte de rasarit, iar rasaritul in sine e "sunrise"