| Anonim2003000 a întrebat:

Sunt frustrat! Vreau sa învăț programare calumea! Dar nu știu de unde! Sunt clasa 9-a mate info, iar profu meu de info e... jalnic!
Un fost coleg din gerelala a ajuns într-un liceu din Sighet și se laudă că ei fac acolo c++, php etc. E chiar asa
de bun colegiul Dragoș Vodă?
Sincer as merge și eu acolo!
Și cum fac sa mă perfecționez?
Adică...ore n-am de la cine...pe net nu știu unde să caut

Răspuns Câştigător
| sweetys a răspuns:

Cere.i cursurile acelui coleg. Pe noi ne.a lasat sa luam C++ din calculatorul de la liceu si sa nu.l instalam acasa. Cere programul si incearca sa lucrezi acasa dupa cursurile prietenului, sau poti sa cauti pe net model de programe sau tutoriale pe yt si o alta varianta este sa iti iei un manual.

2 răspunsuri:
| StephanSaiyan a răspuns:

Eu sunt a 10-a Mate-info iti recomand urmatoarele lucruri:
-Gandire logica;
-Cunostinte pseudocod;
-Cunostintele din pseudocod le poti folosi in C++ ( desigur in limbajul C )
-Matematica;
Nu sunt sigur ca ai inteles ce am spus, insa pentru mine au fost indeajuns. Trebuie sa te straduiesti, altfel nu vei intelege nimic

Răspuns utilizator avertizat