| Marselina a întrebat:

Am niste intrebari pentru cei de la Universitatea Tehnica de Constructii din Bucuresti. Este o facultate grea? Nu stiu sigur unde sa merg. Am vazut ca se intra usor.

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Se intra usor dar se iese foarte greu.
Daca te descurci sa faci numai probleme de matematica poti merge.

7 răspunsuri:
| Marselina explică (pentru Bondarel99):

Sunt la mate-info, dar daca e asa grea nu stiu daca sa ma complic. Imi trebuie chimia?

| Bondarel99 a răspuns:

Chimie nu. 90% din materiile de acolo se bazeaza pe mate si fizica. Include si desen tehnic (care e destul de greu) si info. In principiu zilnic o sa ai ceva de calculat si probleme de rezolvat. Dar daca mergi zilnic la cursuri si incerci sa te prinzi de cum merge treaba poti sa faci fata.

| Marselina explică (pentru Bondarel99):

Si cum sunt profesorii? Se mai poate copia? laughing)

| Bondarel99 a răspuns (pentru Marselina):

Ee asta nu am de unde sa stiu laughing
Copiezi daca ai de unde. Daca tu nu stii sa faci problemele alea cauti pe cineva care sa le faca pentru tine (dar s-ar putea sa iti ceara bani) si daca te intelegi bine cu colegii pot circula rezolvarile de la unii la altii. Dar regula la facultatile astea e sa nu te certi niciodata cu colegii pentru ca o sa ai nevoie ba de cursuri ba de rezolvari laughing
La examenele mai grele profesorii va lasa cu caiete, carti, laptop, telefon orice la examen pentru ca stie ca nu o sa aveti unde sa gasiti rezolvarile, trebuie sa gandesti tu sa faci problemele.

| Iunix a răspuns:

Ai zis că nu ştii sigur unde să mergi.

Dacă vrei o facultate uşoară, unde se intră imediat fără probleme şi unde nu trebuie să te chinui învățând încearcă la Universitatea Artifex din Bucureşti.

| Marselina explică (pentru Bondarel99):

Multumesc mult! Chiar mi-au fost de ajutor raspunsurile tale. Pot sa mai revin la tine cu intrebari daca e?

| Bondarel99 a răspuns (pentru Marselina):

Ok.