| alexionut98 a întrebat:

ce se studiaza la profilul turism si alimentatie?

Răspuns Câştigător
| gabriele_2231 a răspuns:

Salut!
Poi intra 9-a o sa faci si din alimentatie si din turism apoi pe parcurs ce treci in clasele superioare o sa trebuiasca sa-ti alegi strict profilul pe care vrei sa il faci mai departe...ori alimentatie ori turism.
O sa faci multe module, practica saptamanala ori comasata, o sa va duceti la restaurante cate o saptamana sa va obisnuiti cu meseriile.
E un profil frumos oricum si zic ca ai multe de invatat.
Bafta!

4 răspunsuri:
| alexionut98 explică (pentru gabriele_2231):

Dar mai concret ce meserie as putea scoate din profilu asta?

| gabriele_2231 a răspuns:

Poi daca mergi mai departe pe bucatar/ospatar poti sa alegi una din cele 2 meserii.
Daca mergi pe turism poti sa lucrezi ca lucrator in turism (receptioner la hotel).
Pa pa.

| alexionut98 explică (pentru gabriele_2231):

Multumesc:

multumesc:*

| gabriele_2231 a răspuns (pentru alexionut98):

Pentru nimic :*