| andreib5210 a întrebat:

doresc sa dau bacul la biologie, sunt pe mate info si dau din materia de a 11-a/a 12-a respectiv genetica si anatomie, eu sunt cu materia la zi si imi reiau si lectiile din a 11-a dar voiam sa va rog sa imi recomandati o culegere de pregatire de bac buna, cu grile variante etc. Multumesc!

4 răspunsuri:
| Marian9978 a răspuns:

Bună!
N ai primit o culegere gratuit? Asa cum se da si la română si matematică

| zurick a răspuns:

Am dat bacul anul trecut la bio.
http://bit.do/biobac
Nu recomand să înveți materia toată din ea că are și greșeli, dar variantele sunt ok. Eu învățam ceva apoi făceam toate exercițiile cu informația aia, apoi continuam să învăț altă lecție, o repetam și pe cea din urmă și făceam cu toate exerciții.
Ai multă materie acolo la ecologie de aceea mulți nu au învățat nimic pentru că nu se dă și ghici ce s-a dat :)) Oricum, e puțin de învățat acolo dacă știi ce să înveți.

| zurick a răspuns:

Ah și baftă la bac ^^
Dacă ai alte întrebări, pot răspunde la ele

| Maya3 a răspuns:

Bună, eu am folosit culegerea roșie de la Booklet cu 70 de teste. Mi s-a părut o culegere foarte bună, la început ai teoria destul de bine rezumată. În orice caz e mult mai bine, comparativ cu învățatul din manuale deoarece în culegere sunt sistematizate și mai ușor de înțeles. Testele-mie mi s-au părut mai greuțe spre deosebire de subiectele pe care le-am rezolvat eu din anii precedenți, chiar îți recomand să faci și tu asta dacă ai timp sau măcar să te uiți pe ele. În orice caz, testele te ajută, e mai bine că au grad de dificultate mai mare, așa poți sta sigur că la examen o să fii pregătit. Mult succes!