| questi0n a întrebat:

Salut,pentru orice profil materia pentru bacul la biologie este aceeasi? si care este aceasta? eu sunt la mate-info.

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

E la fel.
Poți sa dai biologie vegetală și animală din clasele 9-10 sau anatomie din 11-12. Dar profesorul o sa te sfătuiască sa alegi anatomie pentru ca faci și in clasa a 12 a și tot o sa trebuiască sa înveți.
Oricum și mie mi se pare cea mai frumoasa, eu am luat o carte de pregătire pentru bac, am făcut toate testele și am citit teoria de vreo 2 ori și am luat 10, după doar câteva ore de studiu.

| questi0n explică (pentru Bondarel99):

Pe unele site-uri scrie ca biologia vegetala si animala e mai usoara, pe altele scrie ca anatomia este mai usoara....Conteaza care dintre cele doua o aleg daca vreau sa dau undeva la medicina? sau conteaza doar examenul de admitere de la acea facultate?

| Bondarel99 a răspuns (pentru questi0n):

La medicina trebuie sa știi anatomie deci clar nu ai ce face cu cea vegetală și animală. Contează doar examenul de admitere dar dacă tot te Pregătești la anatomie pentru examenul de admitere nu ar fi mult mai ușor sa dai din materia aia și la bac? In plus la bac e mult mai ușor decât la admitere.