| Cristi129 a întrebat:

Sunt clasa a IX-a și doresc să mă transfer la un alt profil (tot în liceul în care sunt), doresc să fac lucrul ăsta după ce termin clasa a IX-a în vacanța de vară. Media de transfer este media de admitere la liceu sau media generală pe toată clasa a IX-a? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul tau media ce se ia in considerare este media de promovare a cl. a IXa, aceasta trebuie sa fie cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa in care vrei sa te transferi. Schimband profilul va trebui sa sustii si examene de diferente.

2 răspunsuri:
| Cristi129 explică (pentru Ioandelasal):

Daca eu doresc sa ma transfer la un profil "Stiinte Sociale" stii cumva ce examene va trebui sa sustin?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Cristi129):

Nu stiu dar tu poti afla foarte usor, comparand materiile obligatorii pe care le-ai facut in cl. a IX-a la actualul profil cu cele care s-au facut in cl. a IX-a la stiinte sociale si vei sustine examene de diferente doar la cele pe care nu le-ai facut. Nu se iau in considerare materiile optionale.