| Andreic776 a întrebat:

Daca sunt clasa a 9-a si vreau sa ma transfer la un alt liceu pe acelasi profil, ma transfer in vacanta de vara cu media de admitere sau cu media din acel an? Sau ma pot transfera si dupa primul modul?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Transferul la acelasi profil se poate face in cursul anului scolar, in oricare vacanta dintre module si se ia in considerare media de admitere in liceu, aceasta trebuie sa fie cel putin egala cu a ultimului admis la profilul respectiv.
Daca il faci in vacanta de vara se va lua in considerare media de promovare a cl. a IX-a, aceasta trebuie sa fie cel putin egala cu a ultimului promovat.