| QaTaLyNN a întrebat:

Salutare tuturor, intrebarea mea este urmatoarea: Ce parere aveti de oamenii din ziua de azi? Argumentati, va rog!

Răspuns Câştigător
| olesika_7523 a răspuns:

O intrebare foarte buna pentru toti
... Parerea mea e una si unica,, oameni in ziua de azi sunt foarte diferiti si foarte rai uni nau inima si suflet is plini cu ura si nu stiutiu sa iubeasca.asa sunt majoritatea... alti se gandesc la bine si fac rau.asta se intimpla des.dar mai des sunt ca nici nu le pasa si spun vorbe urite,, si la urma regreta si vor ertati.asta e ceva negativ la om dea nu fi amabil cu o persoana noi toti trebuie sa fim oameni la locul nostru dar nu sa ne socotim ceeea ce chiar nu suntem si nu vom fi asaca Oameni buni un sfat spre bine. iubeste si vei fi iubit, fa bine si ti se va face un bine mai mare cal tau. si fiti putin mai seriosi si treciti cu picioarele pe pamint mai linga veata

8 răspunsuri:
| push2gl a răspuns:

Sunt prosti cu totii,inclusiv eu, dar nu avem ce face daca nu suntem uniti, ar trebui o noua revolutie

| AndreiZz a răspuns:

Lumea se schimba, nu mai e cum are inainte.toti sunt prea ocupatii sasi asigure viitoru, toti sunt mecanici, nu se mai distreaza.acum relatiile sunt doar pentru interes...PS: am doar 17 aniilaughing

| bybyana21 a răspuns:

O spun si o repet:
Nu exista oameni! Toti suntem niste animale, mai ceva ca leii si tigri.
Egoisti, rautaciosi, mincinosi, si rar mai gasesti si o hiena printre lei.
Noi nu ne uitam in oglinda, judecam pe altii, spunem de x, y, ca sunt criminali, dar noi nu ne uitam in oglinda, toti ne credem sfanti, usi de biserica.
Atunci cand gresim cautam sa dam vina pe altul, si ne certam pentru o invinuire, un cred ca exista un om care, dupa o cearta apriga, unde vina a fost pusa pe el sa nu barfeasca pe unul si pe altul ca era din vina lor.
Parerea mea este ca viata e fragila si trebuie sa nu ne gandim la oamenii din jurul nostru, doar la noi, ca si ei sunt la fel!

| HelloKitty_9637 a răspuns:

Ce parere am despre oamenii din ziua de azi? Pai tare rau imi pare putini mai sunt care stiu sa aprecieze adevarata valoare a omului si a tot ce-l inconjoara, prea multi le pasa de imaginea lor facand tot posibilul sa fie niste idoli. Tare rau imi pare ca imaginea e la putere, sunt curioasa daca oamenii simpli (care EI sunt adevaratele comori ai acestui glob) vor mai avea sanse de a trai pe acest oamant, sau va fi izolat, eliminat?
Stii... daca ai cel putin 2 prieteni adevarati esti un om cu adevarat bogat. Si crede-ma ei chiar exsista desi au devenit invizibilisad

| Skylar a răspuns:

Superficiali.nu am intalnit pe nimeni sa spuna "ha! nu esti ceea ce esti, stiu ca se ascunde ceva sub tine".

| gravitatie21 a răspuns:

Tch tch.cat negativism eu vad partea plina a paharului.au inceput sa inceteze discriminarile in materie de muzica preferata, oamenii sunt mai deschisi la minte spre deosebire de acum ceva timp cand altii nu acceptau o alta realitate decat cea perceputa de ei

| Ellayboy a răspuns:

Dpinde in ce mediu te afli, in ce cercuri de oameni "te invarti", daca stai printre oameni cu o cultura generala ridicata poti avea o parere buna... oameni cu care ai ce vorbi, in schimb daca stai in fata blocului si spargi seminte cu baietii de cartier nu poti sa ai o parere prea buna, oricum destul de generala intrebarea ta, in fine sa ajung si la parerea mea...in general sunt ciudati oameni din ziua de azi, iar unii sunt chiar ''tristi" prin caracterul lor, sau poate ca eu nu ii inteleg pe majoritatea cum ar trebui, dar noroc ca mai exista si oameni ok si in ziua de azi, care imi fac viata mai buna.

| R3Y a răspuns:

Pai oamenii din ziua de azi nu stiu cum sa nu iti fie bine adica ma refer fac treaba de mantuiala nu prea pot sa faca ceva fara sa le dai bani.big grin si manelel prostesc lumea...dar macar ii face sa se simta bine