| whatisthis19 a întrebat:

Bună ziua! Ce părere aveți de tineretul din ziua de azi? Argumentați!

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ziua de azi. are ea ceva special în raport cu ziua de ieri?
Acest ceva special face ca tinerii, cei care sunt tineti azi să fie diferiți de cei din ziua de ieri?
O să primești răspunsuri că tinerii din ziua de azi sunt așa și pe dincolo, după ce criterii? Personale, adică limitate la o versiune personală generalizată. Adică nimic valoros, doar discuții de cabană.

| Wr3nch a răspuns:

O reflectie a societatii de azi cum a fost si va fi mereu. Tineretul din 2000 nu era mai breaz, nici cel din 1990, si inainte normal ca erau ''cuminti'' ca nimeni nu voia militia in vizita.

| Apokales a răspuns:

Mai inteligenti si mai prosti. Raportul ramane constant, dar generatia noua le surclaseaza pe celelalte din toate punctele de vedere.