| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie sa scriu un email unui profesor in care sa-mi exprim dorinta de a face lucrarea de licenta cu el si nu stiu cum sa-i scriu, sa ma adresez etc. Ma puteti ajuta?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi pare rau nu pot acum dar voi remedia intrebarea mai tarziu.

| StylinsonGirl a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mare scofala...
buna ziua

ma numesc x, y, z si as vrea sa fac lucrarea de licenta cu dvs daca mai aveti locuri disponibile.

si neaparat sa ii scrii si

PS. termin o facultate dar nu sunt in stare sa scriu singura un mail

| Lawliet14 a răspuns:

Pai respectuos si cu "va rog" si "daca este posibil". Si "doresc", bineinteles. "Domnule" + ce titluri mai are.

| Lawliet14 a răspuns (pentru suntserios):

E neinspirata sau poate ca nu, poate ca e perfectionista.