| anonim_4396 a întrebat:

Saluuut TPU~!

La ce materii se da examenul de admitere la universitatea Carol Davila din Bucuresti si din ce manuale ar trebuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii sa invat la materiile respective?

Care este nota de admitere?

Am auzit ca se da si Fizica, este adevarat? ma "inteleg" foarte bine cu Biologia si Chimia Organica, dar cu Fizica ba.

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Acum patru zile vroiai să urmezi Informatica, astăzi vrei să urmezi Medicina. Pari (un pic) nehotărât.

Vorbim de două facultăți grele și complet diferite. Tu le tratezi ca și cum ar trebui să te decizi între apă plată și minerală.

| Spetr a răspuns (pentru johnnny123):

Acum 4 zile intr-adevar doream sa merg pe Informatica dar subiectele de la admitere mi-au cam taiat pofta de mancare si parca sa "mananc" un manual de biologia si unul de chimie este mai "apetisant"(Ca tot vine Postul Craciunului)

Am considerat aceste doua facultati pentru ca subiectele mele favorite sunt Biologia, Engleza si recent Matematica si inca nu m-am axat pe una dintre ele

Ce pot sa spun? de fel eu sunt indecis, nesigur pe mine si usor de influentat