| Laurentiu3673 a întrebat:

Se apropie Crăciunul și revelionul. Eu nu știu ce să fac. M-am gândit să iau petarde și artificii in valoare de 350 de lei. Dar cum sa fac rost de bani că eu am doar 100 de lei? Vă rog ajutati-ma. Cum sa fac bani repede? Nu mă ia nimeni la munca.

17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Petardele sunt ilegale. Cheltuieste-ti banii pe ceva folositor.

| Violleta2022 a răspuns:

Petardele sunt ilegale si risti sa faci puscarie daca esti prins cu ele.
Nu vad totusi de ce ai arunca atata banet pe niste chestii inutile care sunt nu doar periculoase dar si ilegale?
Cumpara-ti ceva util de Craciun cu suta aia de lei, sau doneaza-i la copii saraci, dar nu cumpara porcarii ilegale, ca a te alegi cu dosar penal pe viata.

| Frank51 a răspuns:

Tu nu ai părinți?

| Lukasssz a răspuns:

Ai alocatie?

| Werrich a răspuns:

Vrei sa sperii babele din cartier?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Petarde? Esti tra la la la cap? Petardele sunt interzise i ei amendă 100% daca te prinde politia cu asa ceva, o sa ai dosar penal cel mai frumos cadou de Crăciun, nu?

| Laurentiu3673 explică (pentru anonim_4396):

Poate nu-i căzu sa iau eu amenda

| NunuNini a răspuns:

Cum petardele sunt interzise, iata ca se reduce suma de cheltuit.
Insa daca vrei numaidecat sa le iei, adauga la buget si valoarea amenzii care este mult-mult mai mare decat vrei tu sa cheltui.

| florin926481f a răspuns:

Asteapta alocatia si aia sunt banii.
Ai grija de unde cumperi ca sunt tot felul de site-uri care sunt false si ramai si fara bani.

| salieri84 a răspuns:

De 350 ron, poti sa-ti iei orice altceva, inloc de rahaturile alea de petarde si artificii.

| EcceHomo a răspuns (pentru salieri84):

El nu are cei 350 lei, dar, dacă ii faci transfer de 250 lei, poate se răzgândește și își ia altceva în locul petardelor si artificiilor.
Este visul lui, ajută-l! happy

| Laurentiu3673 explică (pentru EcceHomo):

Am făcut rost de bani. Nu de la părinți cu din alte resurse

| EcceHomo a răspuns (pentru Laurentiu3673):

Încercam să îți fac rost de încă 250 lei.winking

| Laurentiu3673 explică (pentru EcceHomo):

Daaa sigur

| emilllyya a răspuns:

Fie alocatia, fie ceri de la cineva, fie iti iei doar de 100 de lei. (presupun ca imprumutul bancar e exclus.)

| Laurentiu3673 explică (pentru emilllyya):

Nu pot da comanda doar de 100 de lei. Comanda minima e de 200 lei

| Grigore31 a răspuns:

Expresia prosti de bubuie iti spune ceva?