Stefan
| Stefan a întrebat:

Sindicatele vor amanarea începerii anului scolar, ECATERINA ANDRONESCU ministru educatiei se opune. Cum comentati?

Răspuns Câştigător
luciana
| luciana a răspuns:

Eu sunt impotriva a ceea ce cer profesorii... am atatea cazuri de profesori care isi medireaza copiii de la clasa lor, incat mi-e lehamite... Vai de bietii parinti cati bani grei platesc pentru meditatiile acestora; nu mai au limite, au ajuns la niste sume... Ma gandesc la ce sume au ajuns, la ce cadouri de Paste sau Anul nou, 8 Martie, si bietii de parinti sa mai aiba si emotii ca acestia sunt aglomerati si nu stiu de iti pot primi odrasla ...Sigur ca sunt printre ei si cei care nu dau meditati sau care sunt corecti, si cer niste tarife mai acceptabile, dar oare cat reprezinta acest procent; si cand te gandesti ca acesti bani sunt neimpozitati si se plang intr-una de salarii mici dar nu spun ca primesc tichete de masa, ca au program flexibil si atatea avantaje... oare care este de fapt adevarul? Acesti copii, nu stiu ce viitor vor mai avea amanandu-se mereu anul scolar ca profesorilor sa li se acorde acum cand Criza e in toi, marire de salarii.

32 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@luciana, nu trebuie sa te superi.sunt sigura ca @leonardk nu a incercat sa iste vreun scandal, dar asa cum poti tu sa iti expui parerile, poate si @leonardk. Asadar, schimbul de replici nu inseamna neaparat cearta si nu inseamna ca nu va puteti expune opiniile in continuare.Toti avem dreptul la replica si dreptul de a ne spune parerile, nu e nevoie sa te simti afectata.
Imi cer scuze daca m-am bagat unde nu imi fierbe oala, dar nu vreau sa se iste vreo cearta degeaba. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Luciana, am simtit nevoia sa intervin deoarece te-ai alarmat ca leonardk a indraznit sa iti raspunda. Nu ma intereseaza varsta, si eu pot sa am o anumita varsta si sa fiu trecuta prin viata, asta nu inseamna ca trebuie sa tac si sa nu am "curajul " de a vorbi.
Nu poti sa obligi lumea sa nu iti raspunda vis-a-vis de raspunsul tau, tocmai deoarece fiecare are parerea lui. Daca ai o anumita varsta nu inseamna ca nu te putem contrazice.Nu e nevoie sa te prefaci ca imi apreciezi intentia, se vede clar ca te simti atacata. Nu inteleg insa, de ce? Iei lucrurile prea personal. Repet: asa cum tu iti poti exprima crezul, putem si noi.Varsta nu are nici o importanta pe site-ul asta. Daca nu am poza cu mine nu inseamna ca nu pot avea o varsta inaintata si eu, nu-i asa? E posibil chiar sa am 10 facultati terminate, cu ce ma face asta mai buna?
Nu trebuie sa te simti ca un copil daca ti se spune ceva sau daca cineva are o alta parere.Eu incercam doar sa iti spun ca toti avem dreptul la parere si la replica.
Eu sunt pe TPU din decembrie, nu din primavara si mereu am stat in banca mea. Asta inseamna ca nu are voie nimeni sa ma contrazica?
PS.Ma numesc aDina, nu aLina. Astept mielul de Paste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Luciana, se pare ca nu m-am facut inteleasa. Nu ti-am spus ca as fi eu nu-stiu-cine, ti-am spus doar ca toti suntem egali pe acest site, fara sa conteze varsta sau calificarea si ca avem dreptul sa comentam cu totii.Nu e nici un fel de complot, nu cunosc nici un utilizator care a postat aici.Asta e simpla mea parere.
Cat despre expertul TPU...Eu nu sunt expert, dar asta nu inseamna ca expertii TPU trebuie sa iti impartaseasca parerile si sa nu cumva sa te deranjeze.
Voi cita din raspunsul tau sa vezi unde ai scris :"alina"
"scriind clar catre : D-na Luciana, si nu catre alina atentionandu-te pe tine... "
Asta doar pentru ca vad bine, multumesc de ochelari oricum.Nu m-am simtit ranita in orgoliu deloc, nu inteleg de unde concluzia asta. Am spus de nume doar asa, sa mai destind atmosfera.
Ma retrag pentru ca vad ca te ataci din orice si nu intelegi ce vreau sa exprim. E vina mea, poate.Imi tot citesc raspunsul si nu inteleg de unde ai ajuns tu la concluzia ca esti o "nimenea" in fata mea? M-am exprimat eu chiar asa de aiurea? Nu vroiam sa par interesanta, am spus doar ca nu conteaza ce facem in viata reala pentru ca aici suntem cu totii egali. Asta era ideea.
Cine a sarit pe tine? Poi nu imi pot exprima parerile?
"cu ce am gresit de sari, la gatul meu? cine iti da dreptiul asta... SI ce daca esti expert TPU, cineva iti da dreptul sa ma jignesti si ce ai cu mine? ce exemplu dai, ce atitudine e asta aici? crezi ca tu nu poti fi reclamata?"
Te rog sa ma reclami. Am indraznit sa imi sustin parerea.
Si chiar, ce atitudine e asta? ca eu nu vad nici una. Te rog sa imi explici ce atitudine e.De fapt, lasa, nu imi mai spune nimic ca eu oricum nu mai raspund.
Si inca ceva si gata.Nu mi se pare ca @ardnaxur1961 ar fi sarit la tine.Bine,nu mi se pare nici ca eu as fi sarit, dar tot degeaba, nu?
Repet si cu asta inchei: fiecare isi poate exprima parerea personala pe acest site.