| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa va intreb ce parere aveti despre noul Ministru al Educatiei, Ecaterina Andronescu. Cine a dat examenul de bacalaureat in timp ce dumneaei era ministru? Cum a fost? Multumesc tare mult!

2 răspunsuri:
| LucianTGV a răspuns:

In tara asta nu ne mai mira nimic. Dupa atatia ani de zile ce au zis hai sa dam poezie sa ne batem joc de jumatate din tara. In fine faptul e conumat... eu sunt suparat( si multi altii ) dar mergem mai departe... BATAIE DE JOC. ROMANIA DE RAHAT

| anonim_4396 explică (pentru LucianTGV):

Prietene, partea lirică e inclusă în programa de BAC, deci era de datoria ta să arunci o ocheadă și peste amărâtele alea de poezii, mai ales că-s ușoare ca dracu. Dar, na, n-a avut cine, că, altfel, nu mai avea cine să se plângă după și să urle în gura mare că e România de rahat, când ei sunt atât de inapți că nici să comenteze Luceafărul nu-i duce capul. Căpățânile alea pe care le purtați pe umeri au stricta utilitate de a vă proteja gâtul de ploaie.

@Simona, dacă dai BAC-ul la anul, nu-ți face planuri: o să se mai schimbe de 2 ori ministrul.