| ionalglanetasuluiii a întrebat:

UMF Cluj sau UMF București?(cu argumente, păreri admitere etc.)

Răspuns Câştigător
| LadyKanae a răspuns:

In calitate de studenta la UMF Cluj e normal sa am o parere ca asta e cea mai buna alegere. Examenul de admitere este si mai dificil in comparatie cu cel de la Bucuresti, dar pe langa sta mai bine si la capitolul organizare si modernizare.
Fata de alte UMF-uri, UMF Cluj a introdus de 3 ani incoace si examenul standardizat pentru sesiune. Ce inseamna asta? Inseamna ca toate seriile aflate la acelasi program de studiu dau examenele din sesiune in aceeasi zi si la aceeasi ora. Plus ca, in general toate examenele sunt grila, cu exceptia unora ale caror catedre au introdus in subiecte si parti redactionale.
O sa fiu sincera si o sa spun ca am optat pentru Cluj din doua motive:
1.Stiam de prestigiul pe care il are atat in tara, cat si la nivel international.
2.Clujul e un oras frumos si, de asemenea, cel mai apropiat centru universitar de orasul meu natal (2 ore cu masina).
Are si unele minusuri, ca absolut orice lucru pe lumea asta, dar sunt putine. Eu una nu regret ca am ales UMF Cluj si, sincer, nici nu puteam sa ma vad altundeva.

3 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Niciuna sincer. Medicina cea mai buna se face la Târgu Mureș

| Lion56 a răspuns:

Bucurestiul e Bucuresti, indiferent despre ce facultate vorbim.

| cosmin1324 a răspuns (pentru Lion56):

Bucurestiul e Bucuresti, dar nu inseamna ca e si cel mai bun.