| Geanina8u27272 a întrebat:

Vreau si eu o parere legata de facultati. Sunt a 12a si nu stiu inca ce facultate sa aleg. Eu mi-as dori sa merg la inginerie geodezica la Cluj insa in acelasi timp mi-ar surade ideea sa studiez si inginerie electrica sau automatica la politehnica in București. Nu imi fac griji pentru admitere la politehnica, stiu ca pot face fata atat la admitere cat si pe perioada facultatilor, dar vreau si eu niste pareri de la voi. Care dintre aceste facultati este mai buna, ce meserie este mai de viitor? Va multumesc frumos

Răspuns Câştigător
| TheDarkMita a răspuns:

Eu iti recomand mai bine politehnica din Cluj, am prieteni care au absolvit acolo si au ajuns cu loc de munca bine platit. Acum depinde de ceea ce vrei sa faci pe viitor.

1 răspuns:
| Lioana a răspuns:

Facultatea nu e obligatorie. Daca nu ai un vis pe care vrei sa-l urmezi in privinta carierei nu e nevoie sa faci nici o facultate.