| anka a întrebat:

Va e teama de viitor cand vedeti ce au sau ce nu au in cap multi dintre tinerii de zi?

7 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Nu! destepti si prosti au existat tot timpul!

| Sin a răspuns:

Mi-e teama cand vad ca majoritatea copiilor au in cap numai figuri si fite, cartile sunt uitate de mult, mai bine stam toata ziua pe mess.la calculator sau prin club sau batem bulevardul poate, poate o sa agatam si noi ceva.

| inginer a răspuns:

Im principiu nu mi-e teama de nimic. Dar mi-e scarba si ciuda ca eu sunt oamenii cu care o sa trebuiasca sa lucrez, copiii mei or sa creasca alaturi de copiii lor, etc.

| Kyrukai a răspuns:

Neah ca prostia se autoregleaza, majoritatea mor de tineri, de multe ori in situatii hilare, iar cei care zic ca prostia nu doare nu stiu prin ce trec saracii, o simpla cautare pe youtube de stupid people si vei vedea ce vreau sa zic.

| atianin a răspuns:

Imi e teama de viitor cand ma gandesc la cei care conduc tara asta. Tinerii au timp sa se trezeasca la ralitate si sa se izbeasca de zidul numit societate.

| olgutza_3910 a răspuns:

Buna, daca sincer un pic cam da pentru ca lumea se schimba intr-un ritm ametitor, totul se schimba si parca ramin in urma uneori. Mi-e frica poate cum o sa fie viata peste 10 sa spunem, tinerii de azi sint mult mai inteligenti as spune eu, mult mai dezvoltati, mult mai indrazneti. E bine pentru ca si tehnologia se dezvolta. Sper ca toate schimbarile sa fie in favoarea noastra...

| Alexxl_4496 a răspuns:

Mie nu imi e teama pentru ca lumea poate fi schimbata si educata.
Nu in totalitate dar in mare parte sunt chesti rezolvabile! happy