| Sensye a întrebat:

Va rog, care este formula pentru aflarea razei patratului?

7 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Sensye dragă, pătratul nu are rază!
De unde ai auzit tu o asemenea expresie?
Măi şcolarilor, voi îi veţi întrece pe Pitagora, Thales, Euclid, Arhimede, Pascal, Newton şi ceilalţi corifei şi veţi inventa o nouă matematică!
Ar trebui să vă înaintaţi descoperirile la OSIM pentru a primi brevete de in venţii.

| Sensye explică (pentru corolav):

Aha...e greu sa dai copy paste de pe net aici? Banuiesc ca nu.In fine, atunci unde este raza? doar la cerc? mai invata puuuuuuutin

| corolav a răspuns:

Cel mai greu de convins sînt oamenii care NU ŞTIU CĂ NU ŞTIU.
Tastează pe net cuvîntul rază şi te vei convinge.

| lSummerl a răspuns:

Adica a suprafetei?

| Sensye explică (pentru lSummerl):

Vorbesc despre baza unei piramide patrulatere.Baza este patrat si imi trebuie raza ca sa pot afla mai multe.

| Sensye explică (pentru lSummerl):

Am aflat.Merci oricum.Era latura radical din 2

| lSummerl a răspuns (pentru Sensye):

Bravo!