| QuieroSerYo a întrebat:

Vreau sa citesc niste carti frumoase, superbe si interesante.Idei? Dau funda si voturi!
Multumesc anticipat!kiss

23 răspunsuri:
| nykymyky a răspuns:

O idee:nu mai citi d'ale'n colo de carti

| LemonCandy a răspuns:

Poti citi Jurnalele Vampirilor adica --> Jurnalele lui Stefan. le poti cumpara de la revista BRAVO.
Sau le poti lua si de pe net. Si mai sunt si: Fetita celei de-a sasea luni -cu toaate cele 4 volume. Eu le am toate si le-am citit. Deci este super. cea mai faina carte pe care am citit`o.Si daca vrei te poti uita si la filmul Vampire Diaries. este superb love struck de acolo vine cartea tongue
Numai bine kiss

| Prigatdevisine a răspuns:

Citeste toata seria Twilight :X e super crede-ma love struck

| GaBrYeLa18 a răspuns:

Buna! Sincer nici mie nu imi placea sa citesc pana am descoperit cartile lui jules verne care sunt de aventuri.Deasemenea mai imi plac si "Cei trei muschetari","vicontele de bragelone" carti ce sunt scrise de Alexander Dumas. Sper sa-ti placa!

| Qwgjfwmx a răspuns:

-Cititorul din pestera
-Zodiac Girl
Le'am citit si sunt superbe :X Funda?

| Lalalalalalalalaaaaaaaa a răspuns:

Elevul Dima dintr-a saptea.

| Hăgiul a răspuns:

Batranul si marea - Ernest Hemingway

| vioreld a răspuns:

Nume de carti nu stiu sa spun.Dar daca vrei sa citesti poezii eu am un blog cu poezii scrise de mine, m-ai ajuta foarte mult daca ai citi cateva dintre ele si mi-ai lasa si mie un comm la ele. Adresa blogului este www.poeziidesprepoezii.blogboard.org

| Veverita a răspuns:

Elevul dima dintr-a saptea. Dracula bram stoker

| bianca_4393 a răspuns:

Cartile de la casa noptii sunt foarte interesante.nu ca cele de jules verne sau mai stiu eu ce autori care citesti pana ti se face si rau si nimic interesant.la cartile de la casa noptii actiunea incepe de la prima pagina.

| Stefania_3298 a răspuns:

Cuore-inima de copil

| asf a răspuns:

Tunele 1-2-3-4,HarryPotter 1-2-3-4-5-6-7

| BiscuiteCuCiocolataa a răspuns:

Coliba unchiului Tom-H. Beecher Stowe
Cititorul din pestera-Rui Zink
Se numea Sarah-Tatiana de Rosnay
Seria Amurg-Stephenie Meyer
Gazda-Stephenie Meyer
Carti din colectia Chic si Cocktail.
seria Damnare-Lauren Kate
seria Gossip Girl-Cecilian von Zieger
Pe aripile vantului - Margaret Mitchell
Anne Brashares-Pantalonii călători, A doua vară a pantalonilor călători
Spor la citit.

| SameMistake a răspuns:

Suflete pereche de Cecelia Ahern( e superba. daca nu cumva mi-a placut mie pentru ca s-a potrivit cu "povestea vietii mele"- ca sa zic asa!)
Manuscrisul anonim de Debra Ginsberg (foarte interesanta si frumoasa- mie una mi-a placut mult felul in care a fost prezentata toata povestea)
Iti amintesti cum a fost prima oara de Jenny Colgan( e dragutica- povestea e interesanta desi nu realista)
Fete din West End de Jenny Colgan( cred ca oricine se poate regasi in ea- nu e cine stie ce carte, dar e ok)
Tobe, fete si placinta periculoasa de Jordan Sonnenblick( am plans- e foarte-foarte interesanta- ai ce invata!)

Acum depinde si de varsta ta, de caracterul tau, de gusturile tale.
Si inca ceva, eu ti-am dat niste titluri de carti mai noi, mai "moderne" asa. Insa foarte bune sunt si cartile vechi(majoritatea poate le-ai citit sau macar ai auzit de ele)
"Pe aripile vantului" este una dintre ele care pe mine m-a impresionat enorm, foarte multe lectii de viata.
Lista ar fi foarte lunga, dar ai tot restul vietii sa te interesezi, documentezi, sa citesti tot ce vrei tu.
Numai bine!

| Anname a răspuns:

Draga John-nicholas sparks
Elevul Dima dintr-a saptea
Academia Vampirilor
Cartea Mironei-Cella Serghi
Dama cu camelii-Alexandre Dumas
Panza de paianjen-Cella Serghi
Amurg, luna noua, eclipsa si zori de zi de stephenie meyer
Dragoste la prima vedere - Nicholas Sparks
AMANTUL DOAMNEI CHATTERLEY-D.H. Lawrence
Harry Potter 1, 2, 3,4,5,6,7
cismigiu & comp.-grigore bajenaru
Invitatie la vals - Mihail Drumes

Sunt unele din cele mai frumoasehappy
sau Fetita celei de a sasea luni.sunt 4 carti si ...sunt cartile mele de suflethappy inca de mica le tot citesc si nu ma saturhappy

| BroascaCuElice a răspuns:

Aventuri din p*zda mati
dexu
abecedaru
carti de colorat

| rosesonfire a răspuns:

Iti dau un top 5 al cartilor mele favorite:
1.Cititorul-B Schlink
2.Mendebilul-M.Cartarescu
3.Viata pe un peron-O.Paler
4.Zece negri mititei-A.Christie
5.Cine suntem si Despre omul frumos-D. Puric
Citeste, citeste mult, asta e viitorul.Eu in lunile de scoala anul asta am citit 25 de carti.

| DamnGirl a răspuns:

Dama cu camelii de Alexandre Dumas
Mesaj din Vietnam de Danielle Steel
Furia ingerilor de Sidney Sheldon
Fata nimanui de Lamb Charlotte
Smaraldele iubirii de Victoria Holt
Ingeri si demoni de Dan Brown

| preadulce a răspuns:

Invitatie la vals -Mihail Drumes
Scrisoare de dragoste-Mihail Drumes

| mmiizzaas a răspuns:

Daca nu ai citit pana acum Maitreyi (de Eliade)e grav. Inca mai ai timp, pentru ca de fapt, cartea asta face nenorociri citita la oricare varsta. Iti spun, e...superba! prea putin spus...

| lina1cociu a răspuns:

Fluturi-Irina Binder - Superrr

| ἶῆfἶῆἶƮყ a răspuns:

"Pe aripile vantului"-Maragret Mitchell
"Qvo vadis"-Henryk Sienkiewicz
"Femeia in alb"-Wilkie Collins
"Portretul lui Dorian Gray"-Oscar Wilde
"Mandrie si prejudecata", "Ratiune si simtire""-Jane Austen
"Rosu si negru", "Manastirea din Parma"-Stendhal
"Tess d'Urberville", "Idila pe un turn", "Doi ochi albastri"-Thomas Hardy
"Coliba unchiului Tom"-Harriet Beecher-Stowe
"Contele de Monte-Cristo"-Al. Dumas
"Madame Bovary"-Gustave Flaubert
"Lorelei"-Ionel Teodoreanu
"Maitreyi"-Mircea Eliade
"Panza de paianjen"-Cella Serghi
"Ultima noapte de dragose, intaia noapte de razboi"-Camil Petrescu
"La rascruce de vanturi"-Emily bronte
"Jane Eyre"-Charlotte Bronte

| Kaℓi a răspuns (pentru ἶῆfἶῆἶƮყ):

Cea mai buna lista de aici happy