| 907542468433 a întrebat:

Vreau sa frecventez 2 facultății in acelasi timp din cadrul aceleiași universități....menționez că e Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iași. Se poate?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si noi ce vrei sa facem pentru tine?

| stefiiii3 a răspuns:

"Da. Poți urma două programe de studii în paralel, dar poți beneficia de finanțare de la bugetul de stat doar la unul dintre programe dacă nu ai mai beneficiat până în prezent de un loc bugetat." -sursa: Universitatea Translivania din Brasov.

Cred la fiecare facultate este la fel. Mai bine intreaba pe site-ul universitatii, sunt sigura ca au sectiunea de intrebari.

| sierra1 a răspuns:

Succes! de curiozitate: ce specializări?

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Mult noroc si felicitari! Daca nu te deranjeaza, ce specializari?

| Adry05 a răspuns:

Da, numa să reușești cu timpul
a și ofc da mă gândesc că știi deja, la una din ele automat plătești taxă

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să le frecentezi în acelaș timp, nu ai timp fizic pentru asta, căci vor fi activități care se suprapun și nu poți fi în două locuri în acelaș timp. Deasemenea, este nevoie ca într-un semestru să parcurgi, să memorezi și să devii eficient în legătură cu un material dublu de studiat, care trebuie să îți intre în cap, și cu care să poți face ceva, deprinderi intelectuale și practice, și nu îți vor ajunge neuronii pentru amândouă. Deci nu se poate.