| Mara a întrebat:

Vreau si eu niste recomandari de carti, care le'ati citit si le recomandati.

in general eu citesc doar thrillere psihologice, imi plac foarte mult, dar ma pot axa si pe alt genhee hee

nu conteaza autorul, roman sau strain.

multumesc.

Răspuns Câştigător
| AlerimxD a răspuns:

Eu îţi recomand Ahern Cecilia – Dispăruţi fără urmă (superb, o vei adora!).
Albom Mitch – Încă o zi şi Ahern Cecilia – Cadoul (despre persoane care au primit o a doua şansă).
Coelho Paulo – Diavolul şi domnişoara Prym ~ foarte interesant şi psihologic. Coelho Paulo – Veronika se hotărăşte să moară e
la fel.
Levy Marc - Prima zi ~ am citit-o de curând şi vreau continuarea!
Nicholas Sparks – Dragă John ~ e de dragoste şi mi-a plăcut.
Paler Octavian – Viaţa pe un peron ~ mi-a dat-o profesorul meu de religie, este despre un om care s-a temut toată viaţa lui de ceva şi, totuşi, şi-a învins pe deplin acea frică.
Cam atât. Să mă anunţi dacă ai citit şi ţi-au plăcut.
Trimite-mi un mesaj cu câteva dintre cărţile pe care le-ai citit tu şi ţi-au plăcut mult, te rog.
Xoxo.

13 răspunsuri:
| Dipsy a răspuns:

O plimbare de neuitat-Nicholas Sparks, Invitatie la Vals- Mihail Drumes, Semnul (Casa Noptii) -Kristen, P. C. Cast

| SimpleWay a răspuns:

Micul detectiv

| justbogd4n a răspuns:

The Shining - Stephen King

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

HEY! happy incearca cartea farmec feminin de Pavel Corut merita cititawinking

| Deeviiil a răspuns:

INVOCAREA de Kelley Armstrong cea mai tare cartebatting eyelashes
adica eu o adorr ii una dintre preferatele melebig grin
daca vrei sa o citesti suCces:*merita citittahappy

| BeibiiX a răspuns:

Invocarea- Kelley Armstrong

Iii foarte foarte foarte fainalove struck

| psycho_5607 a răspuns:

Thriller psihologic zici?
Try "Obiecte Ascutite" este pur si simplu geniala. ^^
Si Interviu cu un vampir de Anne Rice.

| maddy0212 a răspuns:

'Jane Eyre' de Charlotte Bronte(romantic)
'10 negri mititei' de Agatha Cristie(nu stiu ce categorie are dar e una dintre cartile care mi-a placut cel mai mult; chiar merita sa o incerci)
'Dracula' de Bram Stocker
s. a. m. d

Nu imi mai amintesc altele.

| Mariinaa a răspuns:

Hey!
Un roman psihologic pe care l-am citit este scris de Dean. R.
Koontz,, Casa tunetului"
Bye-Bye!happy

| Shammal a răspuns:

Arta de a Iubi de Don Miguel Ruiz;
Adrian Nuta - Ghidul Iluminarii Pentru Lenesi

| piktor a răspuns:

Groapa- de barbu
superba :X

| Shadowcat a răspuns:

Iti propun romanul Amurg alc. din 4 volume: 1.Amurg 2.Luna Noua 3.Eclipsa 4. Zori deZi - e foarte foarte captivant [subiectul e ca un vampir se indragosteste de o muritoare] - eu m-am indragostit de cartea asta!
si iti mai propun GAZDA de Stephenie Meye - e ceva Science Fiction, la inceput mi s-a parut plictisitoare dar mai apoi am indragit-o!
Si Jurnalele Vampirilor - OMG iubesc cartea asta [si serialul] - tot e ceva de genul : un vampir se indragosteste de o muritoare doar ca aici sunt doi frati vampiri care s-au indragostit de Elena, o muritoare. dar asta nu e tot.

| Maria_Ana_1992_Bl71 a răspuns:

Zbor deasupra unui cuib de cuci – Ken Kessey
Oscar Wilde - Portretul lui Dorian Gray
Diavolul si domnisoara Prym de Paulo Coelho,Cazu Magheru-Mihail Drumes,Scrisore de dragoste-Mihail Drumes,Invitati la vals-Mihail Drumes,La rascruce de vanturi-Emily Bronte,Marile sperante-Charles Dickens, Zece negrii mititei -Agatha Christie Criminalu abc si Moarte pe Nil de acelasi autor, Misterele Parisului-Eugene Sue, Mandrie si prejudecata-Jane Austen, Emma-Jane Austen, Pe aripile vantului-Margaret Mitchell...si ar mai fi... sper sa-ti placa