| Ralushikaralushikamika a întrebat:

Hei! Sunt Raluca si am 14 ani.Ce carti imi recomandati sa citesc?
Carti pe care le-ati citit si v-au placut. In general imi plac romanele psihologice,filosofice, de preferat fara carti SF.

Funda big grin

Răspuns Câştigător
| unangeaveccoeurcasse a răspuns:

Incearca cartile de kafka-nu cred ca exista romane psihologice mai interesante decat cele scrise de el, sau, de descartes, sau pascal, si, incearca si romanele lui marin preda-morometii, cel mai iubit dintre pamanteni, viata ca o prada-sunt mult mai filozofice, decat par la suprafata.Succes la citit, si vacanta placuta!

| Ralushikaralushikamika explică (pentru unangeaveccoeurcasse):

Multumesc mult.Morometii citesc acum, dar sincer nu ma prea atrage. Poate din cauza ca nu sunt capabila sa vad dincolo de universul rural si limbajul folosit.

7 răspunsuri:
| Ralu20 a răspuns:

Un roman psihologic pe care l-am citit este "Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi". Este o carte buna daca preferi romanele psihologice.

| Madrill a răspuns:

Autopsia Satanei- Luis de la higuera. Nu lasa titlul sa te induca in eroare. E o carte foarte buna care merita intr-adevar citita.

| Ralushikaralushikamika explică (pentru Madrill):

Multumesc mult.De obicei nu las titlul sa ma pacaleasca happy

| BeTrueToWhoYouAre a răspuns:

Laurie Halse Anderson-Winter girls
Agatha Christie-Destination Unknown