| RappK a întrebat:

Zebra este neagra cu dungi albe sau alba cu dungi negre?

Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

Jumatate asa si jumatate invers!

17 răspunsuri:
| faranume a răspuns:

Intreab-otongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a stabilit de un grup de cercetatori ca este neagra cu dungi albe.

| Bogdana a răspuns:

Este sigur...alba cu dungi negre

| xibalba a răspuns:

Vesnica intrebare... de ce nu poate fi pur si simplu in dungi? Trebuie neaparat sa fie alba sau neagra si apoi sa se adauge dungile? Poate a fost doar in dungi de la inceput si nu a avut nicio culoare. O dunga alba, una neagra, una alba, una neagra. Probabil a vrut ea sa fie mai eleganta (tinand cont de combinatia alb-negru) sau a vrut sa fie pomenita muuuult timp de oamenii care inca se intreaba daca zebra e neagra cu dungi albe sau alba cu dungi negre.

| M4RK a răspuns:

Este alba cu dunji negre din cate stiu straight face

| StarDust a răspuns:

Mi-ai adus aminte de un banc :

i:de ce are zebra dungi?

r:pentru ca la magazin nu mai erau buline

| deleuandrei a răspuns:

Zebrele sunt de doua feluri
1. albe cu dungi negre
2. negre cu dungi albe

| reliever a răspuns:

Depinde din ce parte o privesti.

| Bloo2 a răspuns:

Pai nu e albastra cu dungi verzi laughing.nu te-ai uitat tu bine.straight face

| Bloo2 a răspuns:

E albastra cu dungi negre* big grin pardon.

| oanaonixy a răspuns:

Are dungi da nu e zebra laughing)))))))))

| xxxnonamexxx a răspuns:

Alba cu dungi negre

| amaadina a răspuns:

Pare`mi`se ca e o intrebare fara raspuns.tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu sunt de parere ca este alba cu dungi negre. de ce cred asta? pai din ce stiu eu, dungile sunt de cele mai multe ori, de culoare inchisa. ...mai mult nu stiu

| assus a răspuns:

Da!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alba cu dungiii negre
sall imi place ma numesc ionut daca vr ia id meu de mess dar sunt cam mic am 10 ani stau in buc pantelimon capatulu14 sa ia id meu fete mai mici pana in 12 ani id meu este yonutz_15525

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are o culoare anume alb si negru sunt nonculori iar unele zebre sunt albe cu dungi negre, altele negre cu dungi albe, sau au doar dungi