| BeHappyForMe a întrebat:

1. V-ati da copii la creste de la o varsta frageda adica 8 luni? baietelul meu are un an jumate si tot imi pare rau sa-l dau la cresa de la 8 luni ma tot gandesc sa-l dau si in sfarsit m-am hotarat, chiar nu am cu cine sa-l las acasa.
2. Ce parere aveti se va intregra printre ceilalti copii? De felul lui este mai rautacios nu da jucarie altui copil nu stie sa socializeze cu alti copii nu prea a avut contac cu copii decat cu al unei prietene dar care vine doar in weekend nu suntem din acelasi cartier cu copilasi din parc.

Răspuns Câştigător
| cuvant a răspuns:

Buna,
Eu as da.sigur daca nu as avea cu cine sa-l las. Dar in acelasi timp nu uita ca cresele, gradinitele pentru asta sunt bune, adica, socializare, educatie la un nivel mic, dar si dezvoltare mediuliu de cunoastere.
Eu zic sa-l dai. Eu personal am fost la cresa de la un an si cred ca ceva s-a legat de mine happy.
De la 2-3 ani poti sa-l dai si la o gradinita si ii va fi benefic

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Noi l-am dat de la trei luni, pe vremea aceea atat era concediul de maternitate si lucram amandoi. S-a integrat foarte bine la cresa si niciodata n-am avut probleme, dimpotriva, dupa vacanta abia astepta sa mearga inapoi. O sa se invete cu ceilalti, mai ales ca prind repede si devin sociabili. Numai bine!