| jenny a întrebat:

Stiu ca e criza dar ar trebui sa ne gandim la sarmani copilasi din casele de copii. Ce bucurosi ar fi sa vina mosul si la ei! Haideti sa strangem cate 1 leu de la rude, prieteni, cate o jucarie de la copii nostri, fratori sau nepotei. Cu bani care-i strangem luam dulciuri si le facem pachetele. Ce e mai frumos decat un zambet de copil? Cine e din Brasov si doreste sa contribuie?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

E un gest frumos. Tin minte ca la scoala doamna profesoara de romana, o femeie cu un suflet mare ne- a indemnat sa strangem bani si sa mergem la casa de copii. Am pus fiecare bani si a fost doamna impreuna cu unii colegi. Le-au dus jucarii, fructe, mai multe. A fost un gest frumos. As mai da inca odata bani pentru asta daca s-ar organiza asa ceva. Pacat ca nu sunt din Brasov. Oricum un gest laudabil. Foarte frumos din partea ta jenny. Sper sa gasesti cat mai multi dornici sa te asiste.

5 răspunsuri:
| Artemiss a răspuns:

Daca ar fi toti oamenii ca tine, insa multi nici nu stiu de acesti copii...si nu vad tristetea lor.Nimic nu e mai frumos decat zambetul unui copil...sa vezi fericirea din ochii lui...si cum iti multumeste.Eu nu sunt din brasov dar daca as fi, sincer, as contribui.Am multe jucarii acasa...pe care le-as oferi cu mare drag altor copii, cum am mai facut pana acum.

| xtina a răspuns:

Eu nu sunt din Brasov, sunt din Bucuresti...
M-a impreisonat foarte mult intrebarea ta, si eu deja am strans bani, si le-am luat la 30 de copii cate ceva...si nu numai de la casa de copii... le-am dat si copiilor rromi, ca ei nu au, si nu vreau sa fac discriminari!
Succes si strange bani! Fiecare suflet merita o sansa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi'ai adus aminte de ceea ce am facut cu clasa de Craciun, acum cativa ani... Fiecare am adus hainute si jucarii, am adunat in total vreo 1000 de lei, toata clasa, si am plecat la o casa de copii din Chisinau... copilasi erau ft draguti, ziceai niste papusi adevarate... Daca as mai avea sansa as face'o, dar nu sunt in Romania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astia de ti-au raspuns,, niste fraieri,, pentru. asta exista bani la statul romin pe care ii fura delapidori care vind tara.hotii din,, conducerea,, tari... vreti sa continuam?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze, eu numa acum am vazut artticolul tau. Sunt din Brasov si am o actiune similara. Daca vrei lasa-mi numatrul tau de telefon la adresa de mail pristavu2000@yahoo.com sa putem discuta.