| geor9e a întrebat:

A trecut doar 3 zile de cand am prins-o ca ma inseala. Traiesc un cosmar. A fost asa nepasatoare, cum, de ce, a uitat tot!? Parca nu ar fi fost nimic intre noi, parca nu am existat in viata ei niciodata, desi mi-a facut asta inca ma gandesc la ea o iubesc! Prieteni ma sustin, si incerc sa fiu vesel si parca as reusi, dar stiu ca in suflet am un mare gol. Diminetile cand ma trezesc singur si stiu ca ea nu mai e, si nu va mai fi... doare rau doare. Dar ea, ea nu mai stie, nu ma mai vede, nu ma mai cunoaste! Il are pe ala. ea e fericita si ii dispusa sa I se ofere de tot lui, tot ce facea cu mine va face cu el, tot ce imi daruia mie, ii va darui lui... el un nimic, care a aparut din nimic, care poate nu vrea nimic decat sa profite! Iar eu as fi fost dispus sa-I ofer toata inima! Am iubit-o mai mult ca pe mine tineam la 2 persoane cel mai mult in viata asta, ea si mama, ii spuneam mereu, totul s-a schimbat intr-o zi cand la intalnit pe ala, toata dragostea noastra sa ruinat intr-o zi! Ea e bine e vesela acum cu el, pe cand eu stau si jelesc. Am ramas doar cu amintirile, nu era nu stiu ce fata, dar o iubeam enorm. a fost micuta mea, atatea amintiri frumoase, am ras, am plans impreuna totul a luat sfarsit, daca s-a lovit ii sarutam rana, cand plangea ii sarutam lacrimile. Dar acum eu plang singur, eu sufar singur. iar ea, pe ea nu o intereseaza ca sufar, nu o intereseaza ca jelesc, pentru ea exista el eu nu mai exist si doare rau. Cat e de schimbator omu, cata durere poate sa provoace, si cata indiferenta poate avea e incredibil. As da timpul inapoi parca a imi repar greselile, desi stiu ca vina e a amandurora dar ea s-a dus la altu, a fost un mic hop in relatia noastra, dar ea a cazut si pe mine ma doare, am ramas doar eu cu mine si cu amintiri, multe amintiri care dor rau de tot! Asta nu a fost o intrebare sau nici nu stiu. De ce e asa omu? De ce e asa viata? Sa dus cand am avut cele mai multe probleme, cand aveam mai mare nevoie de ea s-a dus, m-a lasat mi- a intors spatele si s-a dus. Asa sau terminat 2 ani minunati asa s-a terminat filmul, filmul nostru!

Răspuns Câştigător
| Anonima3127 a răspuns:

Sa nu te uiti cu regret in spate. A fost, s-a intamplat, a fost frumos. Din pacate ea ti-a aratat prin cea mai neadecvata masura ca s-a terminat. Te-a inselat...si asta spune multe despre ea, despre ce simtea ea in acel moment despre relatia voastra. Este clar, ca pentru ea s-a terminat, definitiv. La un moment dat in viata noastra, din cauza varstei fragede, a imaturitatii sentimentale, nu putem sa ne dam seama ce avem langa noi, ne plictisim, si cautam mereu ceva nou, fara sa ne gandim la suferinta ce o cauzam. Pe de o parte, daca ea a reusit sa treaca peste, cu siguranta este convinsa ca la fel o sa treci si tu peste, fara sa se gandeasca cat de tare te-a ranit. Si aici iti demonstreaza inca odata, cat de mult a insemnat pentru ea relatia voastra. Da, oamenii pot fi foarte egoisti, si sa se gandeasca doar la binele propriu, fara sa tina cont de cat rau fac oamenilor din jurul lor.
Te cred ca iti este foarte greu, 2 ani sa stai cu un om, nu e putin. In aceasta perioada crezi ca apartineti unul de altul, crezi ca ajungi sa cunosti persoana de langa tine, si cand te dezamageste, doare foarte tare.
Acorda-ti timp, sa iti revii, este normal ca dupa atata timp sa suferi si sa te doara schimbarea asta. Iesi cu prietenii, cand ai chef, cand simti nevoia sa fii fingur, izoleaza-te. Timpul este cel mai important aliat al tau in momentul de fata. Ce iti sugerez eu sa faci, este sa nu iti reprimi sentimentele, daca simti nevoia sa vorbesti despre asta, vorbeste, daca vrei sa plangi, plangi. Insa in momentul in care simti ca ti-ai revenit, sa revii la ceea ce ai fost inainte, doar ca mult mai puternic, si atunci, trateaza-o si tu cu aceeasi indiferenta cu care te-a tratat ea, atunci uite-o si ia-o de la capat, mai puternic si mai increzator in sine ca niciodata.
Mult succes, si daca crezi ca ti-as putea fi cumva de folos, poti sa ma contactezi in privat!

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fruntea sus că nu aici este capătul lumii, viața o să-ți mai "ofere" astfel de evenimente "optimiste".
Crede în tine, se numește lecție de viață și un pas în față spre maturitate.
Pa, pa.

| mihai69 a răspuns:

Bucură-te că s-a întâmplat!

| sofisis a răspuns:

Stai linistit. O sa mai suferi o perioada si intr-o dimineata te vei trezi fericit. Si nici nu vei stii de ce. Pur si simplu ti se va ridica greutatea asta de pe suflet.
Gandeste-te ca nu a fost sa fie si gata.

| cristimihailov a răspuns:

Acum incepe viata. Si inca ce viata o sa fie. Opreste-te de la lacrimat si gaseste alta pe langa care amintirile cu asta sa para niste clipe amare.

Bravo. A doua sansa!

| Dariusuu a răspuns:

Nu putem obliga pe nimeni sa stea langa noi asa ca nu face din asta o drama.Cum spun dragi mei useri ''Bucura-te ca s-a intamplat''. Ai trait 2 ani frumosi cu ea iar acum e timpul sa mergi mai departe.
Nu va intarzia sa apara momentul acela care sa apara cineva in viata ta de care sa te indragostesti inebuneste de ea.

Sunt convins ca ai rani nevindecate dar trebuie sa stii ca doar tu le poti vindeca, iar asta numai daca lasi timpul sa treaca si iubesti din nou.

O noapte frumoasa.

| Kamiichu a răspuns:

Trebuie sa treci peste, EXISTA DRAGOSTE DUPA DRAGOSTE, ceea ce nu multi adolescenti inteleg e ca atunci cand te vei indragosti din nou, vei fi mai indragostit ca prima data, ai sa vezi. In viata, oamenii vin si pleaca, amintirile raman, n-ai ce sa le faci. Dar trebuie sa fi puternic si sa te gandesti ca nu multi au avut parte de o dragoste ca a ta, daca ea a plecat, e problema ei. Crezi ca nu sunt nopti in care se gandeste la tine? Crezi ca la inceputul relatiei ei nu se gandea la tine? Ba da, daca si ea a tinut atat de mult la relatia asta asa cum ai tinut tu. Ce trebuie sa faci este sa cunosti fete, da-le o sansa, poate iti vei gasi iar jumatatea. Ai pus o intrebare mai sus: "De ce e asa viata?" Viata e plina de obstacole, vei da de obstacole si mai grele, dar noi avem doar un singur lucru de facut, SA TRECEM PESTE, sa fim puternici chiar si atunci cand simtim ca nu putem si ca nu mai avem pentru ce. Capul si si bafta! Sper ca te-am ajutat!

| VerdeLila a răspuns:

Este normal sa suferi. Te miri cum de nu-i mai pasa de tine atat de repede dupa despartire...ea a incetat demult sa te iubeasca. Inseamna ca nu a fost o dragoste adevarata. Cum spune si "mihai69", bucura-te ca ai scapat de o asa fata si ca nu ti-a facut surpriza dupa mai multi ani de relatie sau cand erati mai complicati, cu copii, casatoriti.
Timpul iti va vindeca suferinta si vei intalni si alte fete, cu siguranta mai bune decat ea.
Capul sus!

| BornToBeLoved a răspuns:

E foarte bine ca s a intamplat
Asa! Ai
Scris foarte puternic.
Am
Simtit un pic pe sira spinarii... Bafta multa! O sa gasesti ce meriti!

| cecilika a răspuns:

Eu vad ca tu te cam simti vinovat din toata intamplarea asta.Las-o sa plece, da-i drumul, caci poate asta nu a fost dragoste adevarata.incearca sa treci peste toate caci mai sunt fete in lume care isi asteapta printul sa soseasca la ele...bafta

| Bruuuuuuuuuh a răspuns:

Offf. Inteleg prin ce treci. In astfel de momente, nu trebuie decat sa te bucuri de asta. Serios!
Bucura-te ca nu mai esti cu ea! Daca a fost asa insensibila, si nu ti-a dovedit ca te-a iubit. atunci nu merita sa plangi. Capul sus, nu te merita.
Vei gasi o persoana pe care sa o iubesti si care sa te iubeasca. Roata se intoarce. Sa ne imaginam ca ea este o sticla plina de bere * sau orice bautura care iti place, dar am zis o bautura ce e pe placul tuturor 3happy *.
Revenind. Ea e o sticla de bere.
Tu esti sa zicem, un microbist.
Te uiti la meci, intr-o seara de joi cand joaca echipa ta preferata.
Frumos, desfaci punga de seminte si deschizi sticla de bere. Mananci semintele, meciul e pe sfarsite, la fel si berea. nu mai ramane decat o gura de bere.
Dintr-o data, suna usa. vine si un prieten de al tau, care a ratat tot meciul dar si berea, semintele. Noroc ca, prin absurd, te-ai gandit ca va veni si i-ai,, oprit'' si lui *ca sa nu zicem ca te-ai saturat*.
Prietenul neasteptat din situatia noastra imaginara este noul,, iubit'' care sigur o vrea pentru pat.
Revenim, din nou.
Tu te duci frumos la el si ii spui:,, Ia ma si tu ultima gura de bere, ce a mai ramas din seminte si uita-te la ultimele minute *minutul 86/90*
Intelegi? happy
Tu ai consumat ce era de consumat, restul lasa pe altii.
Ce e prea mult, strica.
Tie iti trebuie un intreg.
Si sincer?
Daca mai consumai din intregul asta *nu prea poate fi numit intreg, ar fi avut o inima...* poate faceai indigestie.
Toate se intampla cu un scop.
Nu vreau sa fi jignit, sau ceva, dar asa vad situatia si chiar nu cred ca merita sa suferi pentru cineva care iti arata atata indiferenta.
Treci mai departe. Sigur vei gasi o marfa si mai de calitate.
Degeaba e un ambalaj frumos daca (,) continutul e stricat.
Te-am pupat, ai grija si vezi ce faci. Nu merita, serios. Bafta :*